معرفی محیط Adams/view

محیط adams/view یکی از سه بخش اصلی هسته مرکزی نرم‌افزار Adams محسوب می‌شود، این بخش شامل مدل‌سازی سه‌بعدی، تعریف اجسام و خواص، قیدها و مفصل‌های مختلف، نیروها،جابه‌جایی‌ها و … است.

نرم‌افزار MSC Adams

مجموعه نرم‌افزاری Adams (محصول شرکت MSC) یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای CAE می‌باشد که در بین نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک موجود در بازار یکی از بی‌رقیب‌ترین آن‌ها در حوزه شبیه‌سازی و تحلیل مکانیزم‌ها و ماشین‌های مکانیکی است.


معرفی محیط view

این بخش توانایی کامل مدل‌سازی برای انجام شبیه‌سازی مکانیکی در یک محیط یکپارچه را داراست. این محیط دارای مجموعه وسیعی از قیود و اتصالات و همچنین دارای قابلیت نمایش نیروهای مودال، تنش‌ها و کرنش‌ها است. همچنبن با کمک محیط Adms/View می‌توان تحلیل سینماتیکی و دینامیکی ماشین‌ها و مکانیزم‌ها، در حوزه زمان، به‌صورت جسم صلب انجام داد.

محیط veiw به کاربر اجازه می‌دهد تا سیستم‌های مکانیکی را مدل‌سازی و کارکرد آن را در حوزه‌ی زمانی شبیه‌سازی کند. همچنین به کمک این محیط از نرم‌افزار MSC ADAMS می‌توان متغیرهای چندگانه‌ی مدل را برای طراحی، تحلیل و بهینه کرد.

معرفی بخش‌های مختلف محیط Adams/view

محیط گرافیکی Adams View با انتشار نسخه ۲۰۱۲ دچار تغییراتی اساسی شد که کاربرپسند تر بوده در مجموعه آموزش‌های این وب‌سایت سعی شده است تا از نسخه‌های جدید این نرم‌افزار که مشابه این محیط هستند، استفاده شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای سهولت در فراگیری آموزش‌ها مخاطبان محترم نیز یکی از نسخه‌های ذکرشده فوق را تهیه کنند.برای مطالعه بیشتر:
دانلود نرم‌افزار MSC Adams 2020
آموزش نصب و فعالسازی MSC Adams 2020

جواد پزشکی

12 مطلب منتشر شده

مهندس رباتیک و طراح سایت- علاقه‌مند به حوزه‌های فناوری بخصوص فناوری‌های رباتیک و فضایی

درباره این مطلب نظر دهید !