درباره ما

چرا نرم افزار Adams ؟

با توجه به پیشرفت روزافزون صنایع و همچنین افزایش هزینه‌های طراحی و تحلیل ماشین‌ها و سیستم‌های مکانیکی، شبیه‌سازی طرح‌ها قبل از ورود به مرحله ساخت و تولید از اهمیت بالایی برخوردار است. ازاین‌رو نرم‌افزارهای متنوعی برای این امر ارائه شده‌اند که هرکدام ویژگی خاصی دارند. این نرم‌افزارها در سه بحث کلی “طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)”، “مهندسی به کمک کامپیوتر (CAE)” و “تولید به کمک کامپیوتر (CAM)” می‌توانند نتایج و خواسته‌های موردنیاز کاربران را برآورده سازند. مجموعه نرم‌افزاری MSC Adams یکی از محصولات شرکت MSC Software است. که از قدرتمندترین نرم‌افزارهای CAE می‌باشد. همچنین در بین نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک موجود در بازار یکی از بی‌رقیب‌ترین آن‌ها در حوزه شبیه‌سازی و تحلیل مکانیزم‌ها و ماشین‌های مکانیکی است. این موارد اهمیت آموزش نرم افزار MSC Adams را نشان می‌دهند.


ادامز 2020

Adams که مخفف عبارت “Automatic Dynamic Analysis of Mechanical Systems” است دارای قابلیت‌های بسیار منحصربه‌فردی نسبت به سایر نرم‌افزارهای حوزه مهندسی مکانیک می‌باشد. برخی از ویژگی‌های نرم‌افزار عبارتند از:

  • ایجاد و تحلیل انواع مکانیزم‌ها و مدل‌های مکانیکی؛
  • حل هم‌زمان معادلات سینماتیکی، استاتیکی و دینامیکی؛
  • قابلیت نمایش هم‌زمان حرکت مکانیزم و ارائه خروجی‌های موردنیاز تحلیلی به‌صورت نمودار و جدول؛
  • پیاده سازی و تحلیل دقیق مکانیزم‌های پیچیده با استفاده از افزونه‌های مهمی مثل Adams/Machinery و Adams/Vibration؛
  • قابلیت تغییر اجزای صلب به اجزای انعطاف‌پذیر؛
  • قابلیت دریافت انواع سازه با فرمت‌های مختلف از سایر نرم افزارهای طراحی مهندسی؛
  • قابلیت لینک شدن با نرم‌افزار MATLAB برای کنترل مکانیزم‌های پیچیده و ارائه مدلی واقعی برای کنترل آن‌ها؛

منبع آموزشی تخصصی

کمبود منابع فارسی تخصصی و مناسب برای آموزش نرم افزار Adams سبب شده است که اکثر دانشجویان و متخصصان از وجود چنین نرم‌افزار قدرتمندی در زمینه تحلیل مسائل دینامیکی بی‌خبر باشند. بنابراین بر آن شدیم که برخلاف تعداد اندک آموزش‌های فارسی این نرم‌افزار که حاصل ترجمه بخش Help نرم‌افزار Adams می‌باشند، مجموعه جدیدی از آموزش این نرم‌افزار که بر پایه طراحی و شبیه‌سازی‌های مختلف از سطح مقدماتی و پایه تا سطوح پیشرفته و حرفه‌ای خواهند بود را در بستر اینترنت را ایجاد کنیم تا باعث سهولت دسترسی همه فارسی زبانان به این مطالب شود.

عکس درباره ما

این وبسایت همچنان در حال گسترش خواهد بود و از نظرات ارزشمند مخاطبان خود در راستای بهبود آموزش‌ها استفاده خواهد کرد. در صورتی که هر گونه نظر، انتقاد و پیشنهادی دارید می‌توانید به نشانی info@adamscenter.ir به ما ایمیل دهید و یا اینکه از بخش ارتباط با ما پیام خود را ارسال فرمایید.